Meghan Markle dhe Princi William ndajnë një pasion të përbashkët

Meghan Markle dhe Princi William duket se kanë diçka të përbashkët. Mund të jetë që Meghan pëlqen të shikojë Wimbledon dhe William preferon ndeshje futbolli, ose që Dukesha ka një dobësi për jogën dhe Princi i Uellsit preferon polon, por ka një aktivitet në të cilin ata takohen.

Si William ashtu edhe Meghan shijojnë boksin, me Princin e Uellsit që zbuloi pasionin e tij për këtë sport gjatë një daljeje publike në Londër.

Duke festuar 10-vjetorin e bamirësisë sportive Coach Core, Princi William doli në ring, duke treguar aftësitë e tij, ndërsa një i pranishëm tregoi pse William ishte kaq rehat. ” Ai më tha se kishte bërë pak në të kaluarën”, u shpreh ai.

Sa i përket dashurisë së Meghan Markle për boksin, ish-aktorja ka ndjekur mësime me Jorge Blanco, Drake dhe trajnerin personal të Chris Hemsworth. Duke folur për Vanity Fair, trajneri i saj tha: “Unë e stërvita Meganin kur ajo ishte në Toronto duke filmuar Suits. Bëmë arte marciale, disa boks dhe ndonjëherë kikboks. Kam kaluar shumë mirë duke u stërvitur me të”.

Princi Harry gjithashtu ka një dashuri për boksin, pasi ka folur për të në të kaluarën. “Të gjithë thoshin se boksi është i mirë dhe është një mënyrë e shkëlqyer për të larguar agresionin”, kishte thënë ai./abcnews.al

Lexo me shume