Meghan Markle zbulon prapaskenat e spektaklit 16 vite më parë: U largova se nuk duhej truri, por bukuria

Meghan Markle ka qenë një nga vajzat pjesëmarrëse të lojës ‘Deal or No Deal’ 16 vite më parë. Së fundmi, ajo ka folur për pjesëmarrjen e saj, duke rrëfyer gjatë një interviste për episodin e gjashtë të “Archetypes”, arsyen pse vendosi të largohej.

“Në vitin 2006, unë pata një periudhë të shkurtër si një vajzë çantë në versionin amerikan të lojës. Përvoja ime në shfaqje, e cila përfshinte mbajtjen e çantës së përmendur, së bashku me 25 gra të tjera që bënin të njëjtën gjë, ishte, për mua, emocionuese. Unë kisha studiuar aktrim në kolegj në Universitetin Northëestern. Dhe, si shumë gra të tjera që qëndrojnë në skenë me mua, aktrimi ishte ajo që ndoqa”, tha Megan.

Markle theksoi se “Marrëveshje ose pa marrëveshje nuk kishte të bënte me aktrimin”, ajo ishte ” me të vërtetë mirënjohëse si aktore për audicionin ” dhe që ishte në gjendje të paguante faturat e saj.

“Kisha të ardhura, isha sindikaliste, kisha sigurime shëndetësore, ishte shumë mirë. E megjithatë… kisha studiuar edhe Marrëdhënie Ndërkombëtare në kolegj. Dhe kishte raste kur isha në xhirimet e Deal or No Deal dhe mendoja për kohën time duke punuar si praktikante në Ambasadën e SHBA në Argjentinë, në Buenos Aires”, tha ajo.

Meghan Markle zbuloi se para regjistrimit të emisionit, vajzat rreshtoheshin dhe kishte zona të ndryshme që duhet të ekspozonin imazhin e tyre. Dukesha zbuloi gjithashtu se çdo javë atyre u jepeshin kupona për nxirje me sprej, sepse ekzistonte një ide se si duhet të dukeshim saktësisht. Gjithçka kishte të bënte me bukurinë dhe jo domosdoshmërisht trurin.’

“Dhe kur mendoj në atë kohë, nuk do ta harroj kurrë atë detaj, sepse disa momente para se të dilnim në skenë, ishte një grua që drejtonte shfaqjen dhe ajo ishte atje në prapaskenë, dhe unë ende mund ta dëgjoj. Ajo nuk mund ta shqiptonte saktë mbiemrin tim dhe unë e dija se me kë po fliste, sepse ajo më thoshte, ‘Mark-ell ‘”, rrëfeu Megan.

Gjithashtu, Meghan Markle zbuloi pse u largua nga “Deal or No Deal”. “Siç thashë, isha mirënjohës për punën, por jo për mënyrën se si më bëri të ndihem. E cila nuk ishte… e zgjuar. Dhe meqë ra fjala, unë isha e rrethuar nga gra të zgjuara në atë skenë. Por ky nuk ishte fokusi i arsyes pse ishim atje. Dhe do të përfundoja duke u larguar me këtë tronditje, duke e ditur se isha shumë më tepër se ajo që po portretizoja në skenë.’./abcnews.al

Lexo me shume