Mësuesja pushohet nga puna pasi postoi foto seksi me bikini në Instagram

Për këtë mësues shkolla ka përfunduar zyrtarisht. Yeimmy Ilias Isaza , një mësuese nga Kolumbia me mbi 393,000 ndjekës në rrjetet sociale, thuhet se është pushuar nga detyra e saj e mësimdhënies pasi administratorët në ish-shkollën e saj hasën në foto seksi të saj në Instagram.

“Nuk ka të bëjë vetëm me besimin te vetja, por edhe të punosh me veten”, ka shkruar Isaza nën një foto ku shfaqet me bikini.

Dhe kjo është vetëm një nga fotot e shumta të nxehta të mësueses.

Në korniza të veçanta, Isaza pozon me fustane të dobët, bikini të vogla dhe të brendshme të vogla.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yeimmy Ilias Isaza. (@yeilu21)

“Mendoj se zilia është një nga të këqijat më të mëdha të kohës sonë”, ka shkruar një nga ndjekësit e saj.

Që prej shkarkimit, Isaza mësohet se tashmë ka gjetur një pozicion të ri.

Dhe ajo nuk është mësuesja e parë që u kritikua për pozimin në rrjetet sociale me veshje seksi.

Në fund të gushtit, një mësuese e artit në shkollën fillore të Nju Xhersit u sulmua nga prindërit në shkollën e saj për t’u veshur me rroba të përshtatshme.

Patrice Brown ishte mësuesja e parë që u pushua nga puna për shkak të rrobave që ajo zgjodhi të vishte. Fotot e mësimdhënies së saj me këmisha, fustane dhe funde të ngjitura u publikuan në internet.

Së fundmi, 33-vjeçarja tha për gazetën The Post se vazhdon të veshë rroba që i theksojnë kthesat e saj, pavarësisht se është pushuar nga puna.

“Mësuesit shpesh ngacmohen nga administrata, prindërit, mësuesit e tjerë dhe në klasa më të mëdha nga nxënësit” , tha ai. “Ajo që veshin mësuesit nuk duhet të jetë fokusi. Fokusi duhet të jetë te fëmijët”.

/abcnews.al/ 

Lexo me shume