Molotov, vezë dhe qepë/ Bashkia e Tiranës përfshihet nga tymi, protestuesit shkatërrojnë gardhin metalik, përplasen me policinë_66434b6357a94.jpeg

Molotov, vezë dhe qepë/ Bashkia e Tiranës përfshihet nga tymi, protestuesit shkatërrojnë gardhin metalik, përplasen me policinë

Protesta e opozitës para Bashkisë së Tiranës ka nisur me tensione dhe hedhje molotovi, ku kërkohet dorëheqja e kryebashkiakut Erion Veliaj.

Forcat e policisë kanë marrë masa të forta dhe janë në përpjekje për të ruajtur rendin dhe sigurinë. As këtë herë nuk ka munguar hedhja e vezëve dhe qepëve në drejtim të bashkisë.
Kjo është e disata herë që opozita mban një protestë para bashkisë, ndërsa skema është e njëjtë. Për hedhjen e molotovëve ka pasur disa të arrestuar.

Top Channel

Burimi