Moti për ditën e sotme, 14 maj 2024_6643014554728.jpeg

Moti për ditën e sotme, 14 maj 2024

Në vendin tonë moti do të jetë me vranësira dhe reshje shiu me rrebeshe me në mesditë dhe pasdite në zonat pranë maleve.  Era do të fryjë me drejtim jugperëndim (SW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forces 3 me lartësi vale 0,5-1,0 metër në det të hapur.
Temperaturat minimale dhe maksimale:
– Zonat malore     10/21°C
– Zonat e ulëta       12/25°C
– Zonat bregdetare 14/24°C

Burimi