Moti/ Vranësira dhe reshje shiu në një pjesë të vendit_664313fc53ef2.jpeg

Moti/ Vranësira dhe reshje shiu në një pjesë të vendit

Ditë e sotme priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarkun Korçë, ndërsa në qarqet e tjerë priten reshje të dobëta. Ndërsa era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare në të gjithë vendin.
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 14 / 22 °C,
në vendet e ulëta: 12 / 24 °C,
në vendet malore: 9 / 16 °C.

Burimi