Motra e Cristianos kritikon “mungesën e respektit” të Manchester United

Elma Aveiro, një nga motrat e Cristiano Ronaldos, komentoi momentin e vështirë që po kalon ylli portugez te Manchester United dhe kritikoi “mungesën e respektit” ndaj vëllait të tij në Old Trafford.

Cristiano është sërish në qendër të vëmendjes pasi kishte shkuar në dhomat e zhveshjes para përfundimit të ndeshjes mes Manchester United dhe Tottenham (2-0), pasi trajneri, holandez Erik Ten Hag, e nxorri në nxehmje dhe nuk e futi në fushë.

Në profilin e saj në Instagram, Elma ka lënë një kërcënim të mbuluar për ekipin e të vëllait, aludon për “përçmimin” që Cristiano jeton në Mançester dhe thotë se “ligji i kthimit ekziston”.

“Heroi im i madh dhe dashuria e jetës sime, do të jem me ju derisa vdekja të na ndajë. Ligji i kthimit ekziston”.

Kjo nuk është hera e parë që Elma, një nga motrat më të mëdha të Cristianos i del në mbrojtje, pasi së fundmi është shfaqur në rrjetet sociale në favor të shkarkimit të Ten Hag. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume