Ndeshja Fiorentina-Inter: Prokuroria hap dosje, Fiorentina rrezikon ndëshkim

Prokuroria e Federatës së Futbollit ka hapur një dosje për ndeshjen Fiorentina-Inter lidhur me faktet e raportuara në shtyp dhe që do të shqetësonin drejtuesit e ekipit të Firences.

Pas përfundimit të ndeshjes, nga Interi qarkulluan lajme për ofendime nga shefi i Fiorentinës ndaj drejtuesve zikaltër në dhomat e zhveshjes, më pas të mohuara nga vet ata me një kërkesë falje.

Ndërkohë, qarkulloi një video ku në tribuna, një tifoz zikaltër është dhunuar nga tifozët e Fiorentinës pasi ai po festonte golin.

Prokurori i Federatës së Futbollit italian ia ka kaluar këtë çështje policisë./ h.ll/abcnews.al

 

Lexo me shume