Ndeshje e “çmendur” në Firence, Interi triumfon në limit (VIDEO)

Interi ka barazuar 3-3 me Fiorentinën. Ndeshja nisi mirë për skuadrën e Inzaghit duke realizuar me Barrela 2′ dhe Martinez 15′.

Por Fiorentina barazoi shifrat me Cabral 33′, Ikone 60′.

Martinez u tregua i saktë nga pika e bardhë, duke realizuar në minutën e 73′, por ku u mendua se zikaltërit do dilninme 3 pikë, Jovic barazoi në minutën e 90′.

Por heroi i ndeshjes ishte Mkhitaryan i cili realizoi në 90+5.

Interi mban vendin e 7 me 21 pikë. SHIKO GOLAT. /G.D albeu.com/

Lexo me shume