“Nëse kjo është fusha e lojës për Olimpico, Lotito mund të punësojë një trajner tjetër”, shpërthimi i Sarrit

Një pasdite e hidhurpërjetoi Lazio i Maurizio Sarrit për mungesën e fitores ndaj Udineses, por edhe mbi të gjitha për dëmtimin e Ciro Immobile.

Një ndalesë që mund të jetë gjithashtu mjaft e gjatë, sipas asaj që ndodh, dhe që në këtë rast rrezikon t’i kushtojë Lacios shumë pikë në renditje nga tani deri në pushimin e nëntorit.

Për këtë arsye, një Maurizio Sarri mjaft i zemëruar u paraqit në mikrofonat e DAZN menjëherë pas ndeshjes. Trajneri toskan e nxori atë në fushën e Olimpico, duke e lënë veten të shkojë në deklarata shumë të forta që me siguri do të shkaktojnë diskutime:

“Nëse kjo është fusha e lojës për Olimpico, Lotito mund të punësojë një trajner tjetër. Unë nuk luaj në këtë fushë”. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume