Nesër do të përcillet për në banesën e fundit, efektivi që u vra në Fier_66434c329cbc1.jpeg

Nesër do të përcillet për në banesën e fundit, efektivi që u vra në Fier

Gjatë ditës së mërkurë do të përcillet për në banesën e fundit efektivi i policisë së Shqiponjave, Novruz Canaliaj, i cili u qëllua me plumb në kokë nga i riu me inicialet A.M.
Dyshohet se krimi ka ndodhur për motive banale, dhe në momentin e vrasjes, në makinë me Mërnicën ishte edhe e ëma e këtij të fundit.
Pas vrasjes, ai lë makinë tek shtëpia e dajës dhe arratiset në këmbë. Policia ka ngritur disa postblloqe, por nuk ka bërë të mundur arrestimin e tij.

 

Burimi