Një arkivol për presidentin e Pescara: kërcënime me vdekje për Daniele Sebastiani_66436dc2acfe8.png

Një arkivol për presidentin e Pescara: kërcënime me vdekje për Daniele Sebastiani

Tensioni po rritet në nivele shqetësuese te Pescara. Pas eliminimit të skuadrës abruceze, në play-off, nga Juventus Next Gen, kanë mbërritur kërcënime të reja me vdekje për numrin një të bardhekaltërve, Daniele Sebastiani. Gjatë natës, në hyrje të Curva Nord të stadiumit Adriatico u shfaq një pankartë me përmbajtje makabre dhe tej limiteve: “Nuk do të kemi paqe derisa të shohim të shkruar ‘Sebastiani shtrihet këtu’!”. E gjitha kjo e shoqëruar nga një arkivol me emrin e pronarit të Pescara, siç shihet edhe nga video e postuar nga Forzapescara.com.
Lexo më tej: Dy manekinë të varur jashtë stadiumit: kërcënimi në Pescara është i frikshëm
Prej vitesh tashmë, tifozët e organizuar të Pescara kanë kontestuar pronarin e bardhekaltërve për rezultatet e këqija sportive, të cilat do ta bëjnë klubin të garojë në kampionatin e katërt radhazi në Serie C sezonin e ardhshëm. Tani duhet pritur reagimi i presidentit Sebastiani ndaj kërcënimit të dytë me vdekje. Në fakt, kundër numrit 1 të klubit abrucez kërcënime të frikshme ka patur edhe më 1 mars, kur u shfaqën të varur jashtë stadiumit dy manekinë. Sipërmarrësi prej muajsh thotë se është në negociata për shitjen e aksioneve të kompanisë, por prej disa kohësh nuk ka asnjë lajm konkret.

Burimi