Njihet si “ari i dimrit”, kjo është ngjyra e flokëve që të gjithë të famshmit po e përdorin tani

Flokët gështenjë mund të duken të mërzitshëm, por tendenca e këtij viti është provë. Haile Bieber së fundmi i qëndron besnike ngjyrës së saj kafe dhe e mbështet atë në mënyrën më të mirë. Së fundmi ajo u shfaq edhe në Gala-n e Muzeut të Akademisë dhe nga njëra anë u emocionuam nga takimi i saj me Selena Gomez dhe nga ana tjetër na pëlqyen flokët e saj ngjyrë kafe me shkëlqim.

Kafe çokollatë ose ndryshe “ari i dimrit” është një ngjyrë luksoze që ka gjithmonë shkëlqim dhe gjallëri intensive dhe përshtatet mrekullisht në lëkurën e grurit apo të errët. Ajo jep një skicë të bukur dhe nxjerr në pah më mirë tiparet e fytyrës. Nëse dëshironi shkëlqim shtesë, theksimet delikate kanë këtë fuqi magjike për t’i bërë flokët gështenjë të duken edhe më jashtëzakonshëm.

Parukeri i Hailey Bieber, Tom Smith është shprehur: “Unë mendoj se ajo që po shohim është se ajo mban ngjyrën e saj natyrale, ashtu si shumë gra duan të tregojnë ngjyrën e tyre natyrale.”

Nëse jeni të interesuar të provoni “arin e dimrit”, është e rëndësishme të përdorni një gjuhë specifike në sallon: “Gjëja kryesore për të diskutuar me parukierin tuaj është se nuk dëshironi një ngjyrë të sheshtë. “Ari i dimrit” ka të bëjë me thellësinë dhe dimensionin, kështu që ju duhet të bini dakord për nuancën më të thellë dhe nuancën më të lehtë që dëshironi të shihni në flokët tuaj./abcnews.al

Lexo me shume