Nostalgji për Juventusin? Historia e Vidalit emocionon tifozët e Juventusit

Pas dy fitoreve në kampionat, Juventusi është rikthyer mbrëmë për të luajtur në Ligën e Kampionëve , ku u ndesh me Benfikën në ndeshjen e kthimit.

Një fitore do të kishte qenë shumë e rëndësishme dhe do t’i lejonte bardhezinjtë të vazhdonin të kishin atë majë shprese që i mbante ata të shpresonin për një kualifikim të mrekullueshëm në raundin e dytë.

Megjithatë, tre pikët nuk arritën, Benfica mposhti Juventusin me 4 gola. Skuadra e Allegrit filloi të reagojë vetëm në dhjetë minutat e fundit të pjesës së dytë, falë hyrjes së tre lojtarëve shumë të rinj: Iling-Junior, Soule dhe Miretti, të cilët sollën dëshirë dhe freski.

Në fakt, Juventusi më pas shkurtoi distancën falë golave ​​të Milik dhe McKennie, duke i çuar shifrat 4-3. Nuk munguan mundësitë për të barazuar dhe ndoshta edhe për të fituar, veçanërisht në minutat e fundit, por bardhezinjtë nuk arritën të sillnin asnjë pikë në shtëpi, duke lënë përgjithmonë Champions League.

Juve, historia në IG të Vidal

Pak orë pas disfatës ndaj Benfica-s, Arturo Vidal i ka mahnitur të gjithë. Mesfushori kilian në rrjetet e tij sociale ka publikuar një histori në Instagram me një imazh të skuadrës së Juventusit që në vitin 2015 arriti në finalen e Champions League kundër Barcelonës. Një finale që bardhezinjtë e humbën pas një udhëtimi triumfal.

Në rrëfim, Vidal ka futur etiketën e shokëve të skuadrës së kohës dhe gjithashtu atë në profilin e të njëjtit klub, të gjitha të shoqëruara me katër emoji të një kupe dhe një në shenjë inkurajimi. /G.D abcnews.al/

 

Lexo me shume