“Nuk je më i njëjti lojtar, je degraduar, ke pësuar një rënie, por nuk e pranon sepse egoja jote është shumë e madhe”

Emmanuel Petit goditi fort Cristiano Ronaldon në mikrofonat e RMC Sport. Ish-lojtari i Arsenalit dhe Barçës konsideron se menaxhimi që po bën për fundin e karrierës “nuk e nderon”.

“Ai është një legjendë e sportit, ai do të ketë lënë gjurmë tek ai në disa gjenerata, por ky fund i karrierës së tij nuk e nderon atë. Kur të shikoj prapa dhe të analizoj rikthimin e tij te Manchester United, do të shihni se si disa nga sjelljet e tij janë të papranueshme në atë nivel”, tha francezi.

Petit u ngroh teksa bëri komentin e tij: “I lodh të gjithë: tifozët, shokët e tij… Ata nuk e duan më në dhomat e zhveshjes sepse i kontaminon të gjithë. Ai ka një karrierë të jashtëzakonshme në këtë, jemi dakord, por sjellja e tij është kaq egoist”.

Cristiano, nuk je më i njëjti lojtar, je degraduar, ke pësuar një rënie, por nuk e pranon sepse egoja jote është shumë e madhe.

Situatë e komplikuar

Cristiano luajti i tmerruar në fund të ndeshjes kundër Tottenhamit të mërkurën (2-0) duke refuzuar të luajë dhe duke u larguar para përfundimit të lojës ndërsa ishte në stol.

Si rezultat, Manchester United lëshoi ​​një deklaratë duke e lënë atë jashtë skuadrës për ndeshjen e së shtunës kundër Chelsea. Dhe së fundi, vetë futbollisti ka bërë publik opinionin e tij, në të cilin kërkon falje për sjelljen e tij. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume