Nuk mbajnë para në xhep, 3 shenjat e Horoskopit që shpenzojnë pa u menduar

Marrëdhënia e tyre me paratë nuk është më e mira dhe i shpenzojnë pa u menduar në mënyrë të pamatur dhe në fund mbeten… pa lekë!

E kemi fjalën për 3 përfaqësuesit e zodiakut që nuk janë aspak të përmbajtur dhe kur duan diçka thjesht e marrin pa u shqetësuar për gjendjen e tyre financiare!

Ndaj shikoni më poshtë cilat shenja të horoskopit nuk mund të mbajnë para në dorë. Nëse jeni një prej tyre, ndoshta do të pajtoheni me ne:

Peshorja

Është e çuditshme të gjesh shenjën që lufton gjithmonë për ekuilibër në këtë listë, por është e vërtetë. Peshorja pëlqen luksi dhe cilësia në gjëra dhe kështu shpesh nuk mund t’i rezistojë gjërave që janë shumë të shtrenjta. Nëse e di që do të zgjasin, atëherë e konsideron veten si një investim të mirë dhe nuk pendohet aspak për paratë që do të shpenzojë që zakonisht janë shumë!

Peshqit

Peshqit ëndërrimtarë shpesh bien në grackën e mbikonsumimit. Shumë herë, në fakt, përmes saj ai ndjen se mbulon boshllëqe të ndryshme që ka brenda tij. Domethënë, kur nuk është në humor të mirë dhe ndihet i vetmuar ose i zhgënjyer, fillon të bëjë pazarin për t’u ngritur psikologjikisht. Kështu që ai mund të dalë në dyqane dhe të harxhojë të gjithë rrogën e tij brenda një dite.

Shigjetari

Shigjetari është aventurier, aktiv, i pavarur dhe ndonjëherë shumë joserioz. Për të kaluar një kohë të mirë, ai mund të prishë një pasuri pa e kuptuar dhe pastaj të pyesë veten se si përfundoi me një portofol bosh përsëri! Ai do të rezervojë pa u menduar shumë një udhëtim të shkurtër, sado i kushtueshëm të jetë, ose nuk do t’i thotë jo një vakti në një restorant të shtrenjtë vetëm për të provuar një kuzhinë të re. Ndryshimet dhe përvojat e reja gjithsesi i japin jetë dhe ai nuk i refuzon kurrë!/abcnews.al

Lexo me shume