“Nuk ndodh në asnjë vend të botës”, Sandër Lleshaj: Policia të ndalon kot, duhet të punojnë me inteligjencë

Ish-ministri Sandër Lleshaj, duke folur në studion e “Log.” u ndal tek standardet e policisë së shtetit sot. Ai u shprehe se në asnjë vend të botës, nuk ndalohesh nga policia pa asnjë arsye, pro ndryshe ndodh në Shqipëri.

Sipas tij, policia në Shqipëri nuk ecën me logjikë dhe me dyshime, por me idenë se nëse ndalojmë sa më shumë persona do kapim persona të inkriminuar.

“Policia sot të ndalon kot. Nuk ndodh në asnjë vend të botës. Është anti koncept. Hajt se po i ndalojmë shumë se do dali diçka. Policia duhet të punojë me inteligjencë.” tha Lleshaj.

/abcnews.al/

Lexo me shume