Parashikimi i motit/ Kthjellime me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore

Vendi do të vijojë të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike falë depërtimit të masave ajrore të thata dhe relativisht të ngrohta me origjinë jugperëndimore.

Moti parashikohet i kthjellët me vranësira të pakta kalimtare në relievet malore në lindje.
Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim e lehtë e mesatare. Valëzimi në dete parashikohet i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohet të variojnë nga 19 deri 27 gradë C.

Top ChannelLexo me shume