Pas shkarkimit të Gerrard, Aston Villa zyrtarizon trajnerin e ri

Steven Gerrard pagoi fillimin e keq të ekipit në Premier League dhe u shkarkua.

Drejtuesit e klubit iu drejtuan disa zgjidhjeve si Mauricio Pochettino dhe Ruben Amorim, por vendosën të tejkalojnë kufirin. Kështu, Aston Villa zgjodhi Unai Emery dhe nga 1 nëntori do të jetë trajneri i ri i Aston Villa.

Trajneri që ndihmoi Villarrealin të fitonte Europa League./ h.ll/abcnews.al

Lexo me shume