Pas vizitës në Kosovë, ministrja gjermane sot takohet me Vuçiçin

Ministrja gjermane për Evropën, Ana Luhrmann, sot do të takohet me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç.

Luhrmann për vizitë zyrtare ishte edhe në Kosovë nga 22 deri më 23 tetor. Ajo ishte takuar me presidenten Vjosa Osmani, kryeministrin Albin Kurti, zëvendëskryeministrin Besnik Bislimi dhe ministren e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla.

Takimi Luhrmann-Vuçiç ka filluar nga ora 09:00./abcnews.al/

Lexo me shume