PD hap zyrtarisht “Primaret” për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin, kur do të zgjidhen kandidatët

TIRANË – Partia Demokratike hap zyrtarisht primaret për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin.

Ethet e ‘Primareve’ kanë nisur të shfaqen dukshëm në horizontin e Partisë Demokratike, ku pritët së shpejti të bëhen publikë emrat e kandidatëve potenciale për bashkitë në vend.

Burime për  gazetarin e ABC, Juxhin Mustafaraj bëjnë të ditur se kandidatët për Tiranën, Durrësin dhe Elbasanin do të zgjidhen brenda muajit nëntor.

Vijon…/abcnews.al/

 

Lexo me shume