Për një lëkurë sa më të pastër mjafton pak qymyr dhe rezultati do t’ju surprizojë

Qymyri është shpallur si një nga elementët më të mirë pastrues që ka ekzistuar në kujdesin e lëkurës.

Ai ka aftësinë për të hequr yndyrën e tepërt nga lëkura dhe rekomandohet për larjen e fytyrës, pastrimin, maskat eksfoliuese dhe më shumë. Qymyri trajton aknet në fytyrë në mënyrë efektive. Aknet shkaktohen nga akumulimi i vajit, baktereve dhe qelizave të vdekura brenda poreve. Nëse përdorni qymyr të aktivizuar, ai do të largojë bakteret e bllokuara brenda poreve pasi ka veti absorbuese dhe antibakteriale.

Përdorimi i një maske me qymyr të aktivizuar ndihmon në largimin e papastërtive brenda poreve të lëkurës. Qymyri tërheq të gjitha toksinat dhe bakteret në vetvete dhe pastron poret. Bën një pastrim të thellë të lëkurës. Përdorimi i një larësi detoksifikues për fytyrën me qymyr ndihmon në heqjen e papastërtive nga lëkura, duke i dhënë asaj një strukturë të përmirësuar.

Ndërsa qymyri mund të përdoret edhe në trajtime të tjera bukurie, përbërësi funksionon më së miri për të pastruar lëkurën nga papastërtitë. Kur përdoret në një pastrues, qymyri ka aftësinë për të pastruar lehtë qelizat e vdekura të lëkurës. Ndihmon në heqjen e qelizave të vdekura të lëkurës dhe i jep fytyrës një shkëlqim të shëndetshëm. Megjithatë, nëse keni lëkurë të ndjeshme, eksfoliuesi mund të mos ju përshtatet. Prandaj, sigurohuni që të konsultoheni me dermatologun tuaj përpara se ta përdorni.

Rikujtojmë, se maska e quajtur LED është një maskë e përzgjedhur nga shumë emra të njohur të Hollivudit. Bëhet fjalë për një trajtim jo-invaziv, pa dhimbje, me efekt rigjenerues të lëkurës. Nxit prodhimin e kolagjenit dhe rigjeneron qelizat e lëkurës. Led Mask në përfundim të trajtimit mundëson lëkurë më të qetë, me më shumë shkëlqim dhe më të freskët. Ngjyrat e ndryshme të dritës trajtojnë problematika individuale si trajtim Anti-Age, trajtim Anti-Akne dhe trajtim kurues.

Top ChannelLexo me shume