Përdhunimi i 12-vjeçares, dy të pandehurit sfidojnë: E dija moshën e vajzës…më bënte presion që të kryenim marrëdhënie

GREQI – Pretendimin se nëna e 12-vjeçares e dinte saktësisht se çfarë po ndodhte me vajzën e saj u hodh nga Ilias Michos gjatë daljes së tij para gjykatës. Ndërsa i pandehuri i dytë i çështjes, 42-vjeçari Yiannis Sofianidis , pasi ka dëshmuar se ka pasur kontakte seksuale me të miturën, ka pohuar në mënyrë sfiduese se 12-vjeçari e ka provokuar vetë e para dhe i ka bërë presion për të kryer marrëdhënie seksuale!

“Nga muaji maj deri në gusht kam qenë 4-5 herë me të miturën” tha i pandehuri.

53-vjeçari Ilias Michos, i cili tashmë ndodhet në burg, i ndaluar përkohësisht, pasi akuzohet për përdhunimin e fëmijës, pohoi: “Besoj se nëna e dinte se çfarë po ndodhte… Kur e kisha pyetur vogëlushen se çfarë po i thoshte nëna e saj kur e pa duke u kthyer ngadalë në shtëpi me 50 euro, ajo ishte përgjigjur: “I thashë se po kujdesesha për një gjyshe”. Më kishte thënë se para meje kishte shkuar me të tjerë dhe i kishin paguar 50 deri në 100 euro. Nga maji deri në gusht kam qenë 4-5 herë me të miturën. Ajo më dërgonte mesazhe dhe më thoshte t’i telefonoja mamit dhe t’i thosha: “dërgo vajzën tënde të më ndihmojë”, se po zihej me të. E dija moshën e saj, por ajo dukej më e madhe… ”.

Më tej, 53-vjeçari dyshohet se i kishte dhënë nënës së fëmijës 300 euro pasi siç tha ai kishte probleme financiare.

Nga ana e tij, 42-vjeçari, i akuzuari i Ilias Miços, i cili gjithashtu u la në masën e arrestit pas deklarimit në hetuesi, pretendoi: “ 12-vjeçarja më provokoi. Ne ishim gjetur pas autobusëve të KTEL-it të Kifisos. Nuk kam asnjë lidhje me të akuzuarin. Fëmija më bënte presion që të takohesha. Unë kam qenë me të disa herë… “.

Pretendimet e nënës

Në të njëjtën kohë, nëna 37-vjeçare e të miturës , mësohet se ka në krah të gjithë fëmijët e saj, të cilët janë të shqetësuar për fatin e saj.

Ajo e mohon akuzën ndaj saj dhe ka frikë, siç kanë deklaruar avokatët, se do t’i merren fëmijët.

/abcnews.al/

Lexo me shume