Përmbyset autobusi me pasagjerë në Serbi, viktima dhe të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Serbi. Një autobus me pasagjerë ka dalë nga rruga dhe është përmbysur pranë digës së liqenit të Rovnit, në juglindje të Valjevës. Mediat serbe raportojnë se një person ka mbetur i vdekur. 17 të tjerë janë plagosur, por ka gjasa që numri i viktimave të rritet.

Minibusi ka dalë nga rruga duka shkatërruar barrierat anësore dhe duke përfunduar 50 metra në greminë. Nga të dhënat e para mësohet se autobusi është përmbysur në greminë, kur shoferi ka dalë nga automjeti dhe nuk ka vendosur frenat e dorës.
Zjarrfikësit po punojnë për nxjerrjen e të lënduarve, ndërsa në vendngjarje ndodhen policia dhe grupi hetimor për zbardhjen e shkaqeve.

Lexo me shume