Përplasi tre automjete të parkuara dhe u largua, arrestohet punonjësi i Gardës së Republikës_663a25c14a5e9.jpeg

Përplasi tre automjete të parkuara dhe u largua, arrestohet punonjësi i Gardës së Republikës

Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar në flagrancë një punonjë të Gardës së Republikës Inspektorin me inicialet A.LL., 49-vjeç, me detyrë Trupë Shërbimi. Mësohet se punonjësi i Gardës rreth orës 20:00,të mbrëmjes së shkuar, duke udhëtuar me automjetin e tij në vendin e quajtur Kryqëzimi i Porcelanit, rruga “Zini Sako” ka dëmtuar tre automjete të parkuara dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.
Po ashtu bëhet me dije se pasi është kapur është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr. 4, ku nga veprimet proceduriale ka rezultuar nën efektin e alkoolit.
Njoftimi:
Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka arrestuar në flagrancë punonjësin e Gardës së Republikës Inspektor A.LL., 49 vjeç, me detyrë Trupë Shërbimi.
Arrestimi u krye pasi rreth orës 20:00, duke udhëtuar me automjetin e tij në vendin e quajtur Kryqëzimi i Porcelanit, rruga “Zini Sako” ka dëmtuar tre automjete të parkuara dhe është larguar nga vendi i ngjarjes.
Pasi është kapur është shoqëruar në Komisariatin e Policisë Nr. 4, ku nga veprimet proceduriale ka rezultuar nën efektin e alkoolit.
Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Tiranë për veprat penale “Drejtimi i automjetit nën ndikimin e alkoolit” dhe “Largim nga vendi aksidentit”.

Burimi