Përplasje e fortë mes dy mjeteve afër Lushnjës, katër të plagosur

Mosrespektimi i rregullave të qarkullimit rrugor nga drejtuesit e mjeteve shkaktoi 4 të plagosur mëngjesin e sotëm në afërsi të Lushnjës.

Një Benz ML me targa AA385CL është përplasur me një mjet tip Opel me targa AA304HL në kryqëzimin e Savrës në aksin Lushnjë-Fier. Mjeti tip Benz po hynte autostradë ndërsa mjeti tip Opel vinte nga Fieri në drejtim të Lushnjës.

Katër persona u plagosen, tre pjestare të makinës Opel dhe drejtuesi i Benzit.

Ata ndodhen ne spitalin e Lushnjes per ndihme mjekesore.

Kryqezimi i Savres dhe Kolonjes ne Lushnja jane zona problematike qe kane shkaktuar shume viktima ne te kaluaren.

Lexo me shume