Pesë vite më parë u arrestua për trafikim të lëndëve narkotike, sot Policia i sekuestroi Korreshit apartamentin në Tiranë

Marsel Korreshi është 32-vjeçari nga Lushnja të cilit Policia i sekuestroi sot apartamentin me vlerë 270 mijë euro në Tiranë, pasi dyshohet se është përfituar nga veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve.

Në vitin 2017 Marsel  Korreshi u arrestua pasi u kap me 22 doza kokainë, ku u dënua për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”

Njoftimi i policisë

Lushnjë / Sekuestrohet apartamenti me vlerë 270 000 euro, i dyshuar i përfituar nga veprimtari kriminale në fushën e narkotikëve, të kryera nga një 32-vjeçar.

Nga specialistët e seksionit për Hetimin e Krimeve Ekonomiko-Financiare të Drejtorisë Vendore të Policisë Fier, në bashkëpunim me Prokurorinë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnjë, u bë ekzekutimi i vendimit të Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Lushnjë, i datës 03.10.2022, për vendosjen e sekuestros preventive ndaj pasurisë së shtetasit M. K., 32 vjeç, banues në Lushnjë, i dënuar më parë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”. Nga veprimet hetimore rezulton se pasuria e 32-vjeçarit ka si burim veprimtari kriminale.

/abcnews.al/

Lexo me shume