“Po mbahet padrejtësisht në burg”, Kim Kardashian i del në mbrojtje reperit Gunna!

Kim Kardashian ka reaguar së fundmi me një seri postimesh në InstaStory, duke dalë në mbrojtje të reperit Gunna i cili po qëndron i burgosur.

Ylli i “The Kardashians” u shpreh se 29-vjeçari po mbahej brenda pa prova, pasi ai u akuzua në muajin maj me bashkëpunëtorin e tij, Young Thug, 31 vjeç dhe 26 të tjerë për vrasje dhe grabitje me armë.
Kardashian, e cila i ka dalë shpesh në mbrojtje të burgosurve gabimisht vitet e fundit, përshkroi atë që ajo e konsideronte si një rast të paqartë kundër Gunna-s. Kim u shpreh: “Imagjinoni të uleni në një qeli burgu për 155 ditë pa asnjë detyrim, kur prova e vetme kundër jush është një faturë për xhama të zinj të makinës dhe dikush që thotë se nuk keni qenë në një bandë. Ky është vendi ku miku im e gjen veten sot pavarësisht se nuk kishte asnjë provë që ai kreu një krim”.

Ndër të tjera ajo përshkroi ‘kënaqësinë’ që kishte kur u takua me reperin në fillim të këtij viti. Edhe pse Kim nuk specifikoi rrethanat, të dy morën pjesë në Met Gala në New York më 2 maj të këtij viti, vetëm disa ditë para arrestimit të Gunna-s.
Kim shtoi se kohët e fundit ajo kishte punuar me ekipin ligjor të muzikantëve, duke shtuar se, “faktet e çështjes së tij janë një shembull tjetër se pse sistemi i drejtësisë nuk është i drejtë”. Pavarësisht se prokurorët dyshohet se nuk kanë prova që e lidhin Gunna me ndonjë krim, ose nuk kanë ndonjë informacion që tregon se ai është një rrezik për komunitetin, ajo vuri në dukje se reperit iu mohua liria edhe një herë tjetër. Kardashian tha se Gunna ka të ngjarë të kalojë shumë më shumë kohë në burg, pasi gjyqi i tij në janar ka të ngjarë të vazhdojë.

Kim Kardashian së fundmi ka bërë një rrëfim për lidhjen e saj me ish-partnerin Pete Davidson gjatë episodit të ri të “The Kardashians”. Ylli televiziv i tha gjyshes së saj 88-vjeçare MJ në episodin e fundit të “The Kardashians” se kishte kryer marrëdhënie me Davidson para një oxhaku për ta ‘nderuar’ atë.

Top ChannelLexo me shume