Po mblidhte arra në pronën e huaj, kapet emigranti shqiptar në Greqi

Një emigrant shqiptar është shoqëruar dje nga policia greke, pasi është kapur duke vjedhur arra nga një pronë e huaj.

Mediet greke bëjnë me dije se 50-vjeçari kishte mbledhur rreth 120 kg arra në një fshat të Patras.

Bashkë me shqiptarin u arrestua dhe një person tjetër, nuk dihet nëse është shqiptar apo grek.

Sakaq mësohet se shqiptari u la sot i lirë nga drejtësia greke./abcnews.al/

Lexo me shume