Pochettino është kandidati kryesor për të zëvendësuar Gerrard te Aston Villa, ka dhe 2 emra të njohur

Mauricio Pochettino mund të marrë drejtimin e Aston Villas.

Drejtuesit e klubit nga Birmingham po mendojnë për emërimin e ish-trajnerit të PSG-së për të zëvendësuar Steven Gerrard. Pozicioni i këtij të fundit në klub nuk është i besueshëm, në shumë aspekte fati i tij i ardhshëm do të varet nga dy ndeshjet e ardhshme me Fulham (20 tetor) dhe Brentford (23).

Pochettino konsiderohet si kandidati kryesor për postin e trajnerit. Në të njëjtën kohë, klubi do të jetë i gatshëm të presë nëse argjentinasi nuk jep pëlqimin e menjëhershëm.

Nëse Pochettino refuzon të punojë në Villa, klubi do të shqyrtojë mundësinë e emërimit të ish- trajnerit të Chelsea, Thomas Tuchel ose ish-trajnerit të Arsenalit, Unai Emery, aktualisht në krye të Villarreal.

Pas 10 ndeshjesh, Aston Villa ka shënuar 9 pikë dhe është e 16-ta në renditje.

Pochettino u shkarkua nga PSG në fund të sezonit të kaluar. Më parë, ai tashmë ka punuar në Premier League, argjentinasi drejtoi Southampton (nga 2013 në 2014) dhe Tottenham (nga 2014 në 2019). /G.D abcnews.al/

Lexo me shume