Polici përplas për vdekje me makinë 12-vjeçarin në Gjirokastër

Gjirokastër-  Një fëmijë 12-vjeçar ka ndërruar jetë në aksin Valare-Gjirokastër.

Mësohet se ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 18:50, ku një punonjës policie në DVKM Gjirokastër, i identifikuar si E.D 24-vjeç ka përplasur me makinë E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

Njoftimi:

Rreth orës 18:50, në aksin rural Valare-Gjirokastër, shtetasi E. D., 24 vjeç (punonjës policie në DVKM Gjirokastër), banues në fshatin Valare, duke drejtuar automjetin e tij privat tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. I., 12 vjeç, këmbësor, i cili si pasojë ka ndërruar jetë.

Drejtuesi i automjetit është shoqëruar në ambientet e DVP Gjirokastër.

Menjëherë është ngritur grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Gjirokastër dhe me Oficerë të Policisë Gjyqësore të AMP-së, për hetimin e rrethanave të aksidentit me pasojë vdekjen e femijës.

/abcnews.al/

Lexo me shume