Portugalia humbet një protaginst për Kupën e Botës

Nuk ka Kupë Bote për Diogo Jota.

Lajmin e ka bërë të ditur trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp.

Sulmuesi portugez pësoi një dëmtim gjatë ndeshjes të së dielës kundër Manchester City. 25-vjeçari, sulmuesi ishte vendimtar për hyrjen e luzitanëve në kampionatin botëror, duke shënuar në gjysmënfinalen e play-off kundër Turqisë dhe duke shërbyer një asist në finalen kundër Maqedonisë së Veriut./h.ll/abcnews.al

Lexo me shume