PSG i falet golit të Neymar në super duelin ndaj Marseille (VIDEO)

Paris SG del me pikë të plota nga super ndeshja ndaj Marseille, e vleshme për javën e 11-të dhe arratiset e vetme në krye të renditjes.

Goli i vetëm i ndeshjes do të vinte në minutën e parë të shtesës së pjesës së parë. Mbappe, nga krahu i majtë, pason në qendër për Neymarin, që devijon me saktësi atje ku nuk mund të arrijë Lopez.

Në pjesën e dytë ekipi parisien administroi rezultatin dhe tashmë mban kreun me 29 pikë, 3 më shumë se Lorient, e 6 më shumë se Marseille.

 

Lexo me shume