Putin: Ukraina instrument i SHBA-së, ka humbur sovranitetin

Presidenti rus e ka cilësuar Ukrainën një instrument të SHBA-së, me specifikisht të politikës së jashtme, sipas mediave të huaja.

Ai madje tha Ukraina ka humbur sovranitetin e saj.

“Ukraina është bërë një instrument i politikës së jashtme të SHBA -së dhe praktikisht e ka humbur sovranitetin e saj,” tha Putin.

/abcnews.al

Lexo me shume