Rama e Kurti në Berlin, veprimi i kryeministrit shqiptar i befason të gjithë (VIDEO)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama dhe ai i Kosovës, Albin Kurti janë takuar së fundmi në Berlin në kuadër të kongresit të partive progresiste europiane.

Rama njihet për batutat e tij me homologët, por kjo e fundit ndaj Kurtit nuk ishte parë ndonjëherë.

Kryeminsitri shqiptar shihet teksa është duke ecur, ndërsa në një moment pikas Kurtin, ndaj të cilit nuk ngurron t’i mbyllë sot e ta pres të gjejë kush është, duke na kujtuar lojën e famshme “Gjeje kush jam?”.

Pas këtij momenti të dy kryeministrat takohen dhe shihen të buzëqeshur./albeu.com

Lexo me shume