Real Madrid – Alavés/ Testi i parë i Carlo Ancelottit, duke menduar për ‘Wembley’…_6643834f20a72.jpeg

Real Madrid – Alavés/ Testi i parë i Carlo Ancelottit, duke menduar për ‘Wembley’…

Real Madridi vazhdon përgatitjet për finalen e Champions League më 1 qershor në Londër kundër Borussia Dortmundit. Pas lëvizjes së pankinës në Granada, vetëm katër ditë pas humbjes ndaj Bayernit, sonte në ‘Bernabéu’, Carlo Ancelotti mund të provojë me një njëmbëdhjetë që nuk do të ndryshojë shumë nga ajo që ai do të ketë në fushën e Wembley.
Plani i Carletto-s është të filmojë skuadrën që luan finalen në shtëpi. Përveç ditës së sotme, duhet të mbylli La Ligën kundër Betisit në ‘Bernabéu’ të shtunën e ardhshme më 25, vetëm një javë përpara se të luhet finalja e Kupës së Europës. Në këtë mes, Madridi zhvillon një vizitë këtë të dielë, më 19 te Villarreal, ku priten sërish rotacione. Jas dhe formacionet e mundshëm…

Burimi