Real Madrid-Barcelona, formacionet zyrtare

Real Madridi dhe Barcelona kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare.

Ekipi i Carlo Ancelottit vjen në këtë ndeshje me formë të lartë dhe pa humbje deri tani këtë sezon.

Edhe ekipi i Xavit ka formën e njëjtë me 7 fitore dhe 1 barazim në tetë ndeshjet e para.

FORMACIONET ZYRTARE:

Real Madrid: Lunin; Carvajal, Militao, Alaba, Mendy; Tchouameni, Kroos, Modric, Valverde; Benzema, Vinicius Jr.

Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Kounde, Eric García, Balde; Busquets, Pedri, De Jong; Dembélé, Raphinha dhe Lewandowski.

Lexo me shume