Real Madrid dhe Barcelona janë të barabartë në numrin e Topave të Artë të fituar nga lojtarët e tyre

Karim Benzema mori Topin e Artë në vitin 2022, duke i sjellë lojtarët e Real Madridit në të njëjtin nivel me Barcelonën në listën e fituesve të çmimit kryesor individual.

Futbollistët e gjigantëve spanjollë u bënë pronarë të Topit të Artë 12 herë. Interesant është fakti se Lionel Messi solli gjysmën e çmimeve për klubin katalanas. Më pas në listë janë Milan dhe Juventus, lojtarët e të cilëve kanë fituar tetë herë Topin e Artë.

Kujtojmë se Benzema për herë të parë në karrierën e tij mori një çmim nga France Football. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume