Reali luan për vendin e parë, formacionet zyrtare ndaj Leipzig

Në Red Bull Arena Leipzig zhvillohet ndeshja e raundit të pestë në fazën grupore të Ligës së Kampionëve ndërmjet RB Leipzigut dhe Real Madridit.

Los Blancos e kanë siguruar pjesëmarrjen në fazën e eliminimit direkt dhe tashmë po luajnë për vendin e parë në Grupin F.

Ndërkohë, ekipi gjerman ka gjashtë pikë, vetëm një më shumë se Shakhtar Donetsku, skuadër me të cilën do ta ketë përballjen finale grupore.

Trajnerët Marco Rose dhe Carlo Ancelotti e kanë bërë përzgjedhjen e lojtarëve që do ta fillojnë takimin.

Formacionet zyrtare:

Real Madrid: Courtois; Lucas, Militao, Rudiger, Nacho; Camavinga, Tchouameni, Kroos; Asensio, Vinicius; Rodrygo.

Leipzig: Pas pak

Lexo me shume