Reali planifikon të negociojë transferimin e Bellingham, ai mund të bëhet zëvendësues i Kroos

Klubet kryesore në Evropë po synojnë lojtarin.

Sipas një burimi autoritar të ESPN, Rodrigo Faez, Reali do të zhvillojë “negociatat e detajuara” për transferimin e Jude Bellingham.

Anglezi u bë objektivi numër një për verën e ardhshme. Klubi mund të humbasë si Luka Modric ashtu edhe Toni Kroos.

Bellingham e ka nisur mirë sezonin e ri, duke shënuar 8 gola dhe 2 asistime në 17 paraqitje për Dortmundin. Sipas të dhënave të fundit, transferimi i tij mund të kushtojë 150 milionë euro. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume