Ronaldo pranon se nuk është në nivelin e Premier League

Duket se ditët e Cristiano Ronaldos në Manchester United janë të numëruara. Skuadra duket më mirë pa yllin portugez dhe pezullimi i tij i përkohshëm për refuzimin e hyrjes si zëvendësues vetëm sa shton tensionin.

Sipas AS, ata që janë afër Cristiano Ronaldos e kuptojnë se do të ishte më mirë për sulmuesin të kalonte në një ligë më pak konkurruese si MLS. Natyrisht, portugezi nuk po e tërheq më nivelin e Premierligës.

Në shkurt, Cristiano Ronaldo do të festojë ditëlindjen e tij të 38-të. Ekspertët e portalit autoritar transfermarkt e vlerësojnë portugezin në 20 milionë euro.

Më herët u raportua se Chelsea do të përpiqet të nënshkruajë me Cristiano Ronaldon në dimër. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume