Rusia paralajmëron se do të hakmerret nëse BE-ja konfiskon asetet

Rusia ka paralajmëruar se do të hakmerret nëse pasuritë e qytetarëve dhe shtetit konfiskohen nga Bashkimi Europian, sipas një deklarate të ministrisë së jashtme të vendit.

E pyetur në lidhje me komentet e bëra nga udhëheqësit europianë që sugjerojnë se asetet ruse në bllok mund të konfiskohen, zëdhënësja e ministrisë së jashtme Maria Zakharova tha se kjo do të quhej “vjedhje”.

“Gjyqësori i BE-së refuzon të mbrojë pronën e rusëve,” u tha ajo gazetarëve.

/abcnews.al

Lexo me shume