Sali Berisha feston sot datëlindjen: Një pranverë e re politike po më pret!

Pas fejesës së djalit të tij, Shkëlzenit me blogeren Armina Mevlani ditën e djeshme, një festë tjetër ka sot në familjen Berisha. Ish-kryeministri feston ditëlindjen e tij të 74-të.

Ai ka lindur në 15 tetor të vitit 1944 në Viçidol të Tropojës. Urimet për të kanë nisur që në orët e para të ditës së sotme, ndërsa nuk dihet se si ka zgjedhur ta festojë këtë ditë.

Postimi i plotë:

“Sot 78 vjeç! Udhëtoj njëheras në dy stinë.

Në vjeshtën e bukur të jetës dhe,
në një pranverë të re politike! Lavdi Zotit! Mirënjohje të pakufishme familjes time dhe të gjithëve ju miq. sb

Lexo me shume