Samir Nasri gjykon çështjen Mbappe

I pranishëm në xhirimet e Canal Champions Club, Samir Nasri u mor në pyetje për rastin e Kylian Mbappe, dëshirat e të cilit për t’u larguar nga PSG disa muaj pas zgjatjes së tij u zbuluan dje. Dhe ai dha një analizë interesante.

“Lojtari është fantastik. Ai është për mua, në të ardhmen, lojtari më i mirë në botë, ai i ka të gjitha cilësitë. Ai është në shumë histori: të drejtat e imazhit të skuadrës së Francës, porta e penalltisë, dje që, para kësaj një vit për të bërë zgjedhjen e tij mes PSG-së dhe Real Madridit, ku i la të gjithë me frymë… Kur të dalë edhe emri juaj. shumë, njerëzit fillojnë të lodhen me ty. Ai ka kaq shumë talent… Sapo ka zëra për të, duhet ta mohojë nëse nuk është e vërtetë dhe të luajë futboll. Dhe të gjithë do të fillojnë ta duan përsëri”. /G.D abcnews.al/

Lexo me shume