Sekuestrimi i arsenalit të armëve në Elbasan, gjykata lë në burg Luis Gaxhin dhe Rigers Spahiun

Gjykata e Elbasanit ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për Luis Gaxhin dhe Rigers Spahiun. Lajmi u bë i ditur për BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Rigers Spahiu akuzohet për përkrahje të Luis Gaxhit dhe kryerjen e veprimeve që pengojnë zbulimin e të vërtetës.

Ndërsa Luis Gaxhi për “Mbajtje pa lejë të armëve dhe municioneve”,  pasi në shtëpinë e tij u zbulua një arsenal armësh.

Gjithashtu më tej gazetarja Lala bën me doje se në telefonin e  Deliut janë gjetur fotot të Ot Kiles.

Rigers Spahiu, vëllai i Ardit alias Arjan Spahiut që u vra në Belgjikë është arrestuar për përkrahje të autorit të krimit.

(BalkanWeb)

Lexo me shume