Shkëmbim yjesh, në Angli zbulojnë skenarët. Një “faraon” në këmbim të Mbappe

Në Francë dhe në Spanjë flasin me siguri, mes Mbappe dhe PSG çdo gjë ka përfunduar, është thjesht çështje kohe dhe avokatësh për t’i dhënë fund kësaj marrëdhënie jo të lehtë që vijon të bëj shumë zhurmë. Në Francë, shtojnë se Mbappe kërkon të largohet që në janar, me destinacion Anglinë, më saktë është një kusht i vendosur nga drejtuesit e PSG për të mos kaluar te Real Madrid.

Kjo hipotezë e L’Equipe përforcohet edhe më shumë në ishull, ku mediat shkruajnë se Mbappe mund të transferohet te Liverpool. Në letër duket një lëvizje shumë e ndërlikuar, por të kuqtë kërkojnë të joshin drejtuesit e PSG duke i ofruar shërbimet e Momo Salah.

Salahh
Salahh

Sulmuesi egjiptian është përfolur edhe më herët për një transferim në Paris, gjatë verës së shkuar, ku Mbappe ishte gati të kalonte në Madrid, por në fund Salah rinovoj me Liverpool ndërsa Mbappe me PSG.
(BalkanWeb)

Lexo me shume