Shpërdoruan detyrën dhe tjetërsuan pronën, disa të arrestuar në Himarë, mes tyre një ish-drejtues qarku

Gjykata e Vlorës ka lëshuar disa urdhër arreste për tjetërsim prone në Tiranë, të cilat janë zbatuar në orët e vona të mbrëmjes së djeshme.

Hetimet nisën pas sekuestrimit të dosjeve në zyrën e menaxhimit të pronave dhe aseteve në këshillin e qarkut të Vlorës dhe ASHK.

Mes 8 urdhër arresteve të lëshuara, një ishte edhe për një ish-drejtuse të qarkut Vlorë, Anesti Dhimojani.

Arrestimi i tij vjen mbas arrestimit të një sërë funksionarësh publik në Vlorë, si ish kreu i kadastrës së Vlorës, Klodian Troci dhe 2 punonjës të qarkut të Vlorës dhe disa punonjësve të bashkisë së Himarës. /abcnews.al

 

Lexo me shume