Shpërthim i fuqishëm në rafinerinë e naftës në Tajvan

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur një rafineri nafte shtetërore në Dalin, Tajvan, mbrëmjen e kaluar.

Pamjet e publikuara nga mediet vendase tregojnë flakët e mëdha të zjarrit që kanë mbuluar uzinën.

Për fat të mirë nuk janë raportuar të lënduar, shkruan Reuters. 

Zjarri shpërtheu në orën 22:35 me orën lokale në rrethin Siaogang.

Departamenti i Zjarrfikësve i qytetit tha se flakët u shuan në orët e para të mëngjesit sot dhe se askush nuk u lëndua apo u bllokua, sipas hetimeve fillestare./abcnews.al/

Lexo me shume