Shpërthim me eksploziv në kryeqytet, lënda plasëse i vendoset një biznesi

Një shpërthim me eksploziv ka ndodhur para pak çastesh në Tiranë.

Gazetarja Dorjana Bezat mëson se lënda plasëse i është vendosur një biznesi (dyqan rrobash) në Sheshin Wilson në kryeqytet.
Nga shpërthimi fatmirësisht ka vetëm dëme materiale.

Policia dhe grupi hetimor po shkojnë në vendin e ngjarjes, për zbardhjen e plotë të rrethanave.
Do të jetë dëshmia e pronarit/es që do të ndihmojë në identifikimin e autorëve të mundshëm të ngjarjes.
Shpërthimi ka qenë i fortë dhe është ndjerë në disa zona të Tiranës.
 

Top ChannelLexo me shume