Shtyhet seanca ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha

Seanca ndaj ish-kryeministrit Sali Berisha në GJKKO është shtyrë pasi avokatët e këtij të fundit kanë kërkuar kohë për t’u njohur me dosjen.
Avokatët e Berishës, Sokol Mëngjesi dhe Genc Gjokutaj kanë kërkuar sërish përjashtimin e gjyqtares së çështjes, Irena Gjoka.
Kujtojmë që ish-kryeministri Sali Berisha ndodhet në masën e sigurisë arrest shtëpie prej datës 30 dhjetor 2023.
Sali Berisha është nën hetim pasi dyshohet për korrupsion pasiv në bashkëpunim në lidhje me çështjen e procedurave të privatizimit të ish kompleksit sportiv Partizani.

Burimi